MARINE WATERCROSS TAHKO

18.7.2020

TAHKO | 18.7.2020

TULOKSET

  • OPEN

    1. Aki Pesonen #23, Ski-Doo, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
    2. Joachim Olsen #175, Lynx, Karasjok Motorklubb
    3. Ossi Kiviniemi #998, Polaris, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
    4. Tero Kuivalainen #199, Lynx, Lapin Moottorikelkkailijat ry
    5. Niillas-Jovnna Länsman #666, Polaris, Enontekiö Moottorikerho Ry
  • SEMI PRO

    1. Jaakko Petäjämaa #40, Ski-Doo, Tornion Moottorikerho ry
    2. Juha Jolma #291, Ski-Doo, Pellon Moottorikerho ry
    3. Pekka Juujärvi #84, Ski-Doo, Lapin Moottorikelkkailijat ry
    4. Janne Kallojärvi #123, Arctic Cat, Kittilän Moottorikerho ry
    5. Heikki Kaijala #146, Polaris, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
  • HARRASTE

    1. Pertti Nättilä #22, Polaris, Enontekiön Moottorikerho ry
    2. Pekka Planting #10, Ski-Doo, Tornion Moottorikerho ry
    3. Niklas Kyrönniemi #87, Ski-Doo, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
    4. Henry Ahola #8, Ski-Doo, Kittilän Moottorikerho ry
    5. Noora Juujärvi #309, Lynx, Lapin Moottorikelkkailijat ry

Kilpaluokat & aikataulut

  • Aikataulu:

    • 8.00-10.00  Ilmoittautuminen & Katsastus
    • 10.30-10.50 Ohjaajakokous
    • 11.00-11.30  Vapaat harjoitukset
    • 11.00             Yleisöalueet aukeavat
    • 12.00            Kilpailu alkaa
      • Ajojärjestys: Harraste, Semi Pro, Open
      • Alkuerät 1
      • Alkuerät 2
      • Alkuerät 3
      • Finaalikaaviot
      • Palkintojenjako kilpailun päätteeksi (Arvio klo 18.00)
      • Kilpailussa käytetään non-stop aikataulua

OSALLISTUJALISTA

Käännä mobiililaite vaakatasoon selatessasi taulukkoa.
15PasiLeivoYLMSki-Doo
23AkiPesonenYLMSki-Doo
170HenriKallojärviEtMKPolaris
175JoachimOlsenNORPolaris
199TeroKuivalainenLaMKLynx
245JesseHottinenKMKSki-Doo
277AnttiHolmbergYLMSki-Doo
313AleksiRehuVRCSki-Doo
666Niillas-JovnnaLänsmanNORPolaris
998OssiKiviniemiYLMLynx
84PekkaJuujärviLaMKSki-Doo
17TeemuAaltoISKPolaris
40JaakkoPetäjämaaTorMKSki-Doo
47Aleksi KristianKosolaSodMKPolaris
95NikoKlasilaISKPolaris
123JanneKallojärviKiMKArctic Cat
146HeikkiKaijalaYLMPolaris
169JoonasKaivolaKiMKLynx
291JuhaJolmaPeMKSki-Doo
5JoniBehmI-SMoKeArctic Cat
8HenryAholaKiMKSki-Doo
10PekkaPlantingTorMKSki-Doo
20JarmoKiveläPCMKSki-Doo
22PerttiNättiläEtMKPolaris
25MikkoHämäläinenI-SMoKeArctic Cat
26JussiSilvennoinenTensPolaris
31MarkkuLiukkoHeinMKLynx
48OlliTaipaleOSMKPolaris
52AkiValtonenI-SMoKePolaris
53JussiKurttilaLaMKLynx
79AnttiKorvaEtMKSki-Doo
87NiklasKyrönniemiYLMSki-Doo
96EmmiTapoTorMKPolaris
97MattiKurttilaKaMKSki-Doo
99KalleKlasilaSodMKLynx
100MiikaTourunenKonnMK/UASki-Doo
103ToniBerangerIMKSki-Doo
114JuhoRantakokkoEtMKSki-Doo
118AkiKarjalainenEtMKSki-Doo
139LassePuoskariOSMKPolaris
147JouniVuontisvaaraSodMKSki-Doo
171RoopeAaltoISKPolaris
193MarkusKunnariLaMKArctic Cat
212MillaRomakkaniemiPeMKLynx
309NooraJuujärviLaMKSki-Doo
320KristianMustonenLaMKSki-Doo
425Ole MahtteHettaEtMKSki-Doo
925AleksiNiskanenY-SMKSki-Doo