MARINE WATERCROSS TAHKO

24.7.2021

TAHKO | 24.7.2021

TULOKSET

  • OPEN

    1. Niillas-Jovnna Länsman #666, Polaris, Enontekiö Moottorikerho ry
    2. Jani Tryyki #91, Ski-Doo, Tornion Moottorikerho ry
    3. Tero Kuivalainen #199, Lynx, Lapin Moottorikelkkailijat ry
    4. Johan Wikström #34, Arctic Cat, Team Jokis Svets
    5. Aleksi Rehu #313, Ski-Doo, Vuokatti Racing ry
    6. Aki Pesonen #277, Ski-Doo, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
    7. Tommi Nieminen #23, Ski-Doo, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
    8.  Jesse Hottinen #245, Ski-Doo, Kuopio Moottorikerho ry
    9. Ossi Kiviniemi #998, Lynx, Ylä-Lapin Moottorikelkkailijat ry
    10. Pekka Juujärvi #84, Ski-Doo, Lapin Moottorikelkkailijat ry
  • SEMI PRO

    1. Jaakko Petäjämaa #40, Ski-Doo, Tornion Moottorikerho ry
    2. Riku Palo #86, Polaris, Sodankylän Moottorikerho ry
    3. Niko Klasila #95, Polaris, Iiseudun Kelkkailijat ry
    4. Juho Rantakokko #114, Ski-Doo, Enontekiön Moottorikerho ry
    5. Pertti Nättilä #95, Polaris, Enontekiön Moottorikerho ry
    6. Niklas Kyrönniemi #87, Lynx, Ylä-Lapin Moottorikerho ry
    7. Hannu Härkönen #33, Ski-Doo, Taivalkosken Kelkkailijat ry
    8. Kristian Mustonen #320,  Ski-Doo, Lapin Moottorikelkkailijat ry
    9. Jarmo Kivelä #20,  Ski-Doo, Polar Cross Moottorikerho ry
    10. Teemu Aalto #17,  Polaris, Iiseudun Kelkkailijat ry
  • HARRASTE

    1. Roope Aalto #171, Polaris, Iiseudun Kelkkailijat ry
    2. Roni Aalto #71,  Polaris, Iiseudun Kelkkailijat ry
    3. Matti Martin #377, Ski-Doo, Sodankylän Moottorikerho ry
    4. Robert Joki #83,  Arctic Cat, Kalix Skoterklubb
    5. Janne Pinoniemi #665,  Lynx, Kainuun Moottorikerho ry
    6. Aleksi Niskanen #925,  Ski-Doo, Ylä-Savon Moottorikerho ry
    7. Toni Beranger #103,  Ski-Doo, Imatran Moottorikerho ry
    8. Lassi Partanen #9,  Ski-Doo, Sonkajärven Moottorikelkkailijat ry
    9. Kalle Klasila #99,  Polaris, Polaris, Sodankylän Moottorikerho ry
    10. Matti Kurttila #97,  Lynx, Kainuun Moottorikerho ry
  • Aikataulu:

    • 8.00-9.30      Ilmoittautuminen & Katsastus
    • 9.30-10.00     Ohjaajakokous
    • 10.00-11.00   Vapaat harjoitukset
    • 11.00              Yleisöalueet aukeavat
    • 12.00-13.30   Karsintakierros 1
    • 13.45              F1LIP Roms Junior Team – Ratamoottorivene näytösajo
    • 14.00-15.30   Karsintakierros 2
    • 16.00              Päälavalla: POJU
    • 17.30              Finaalit
    • Palkintojenjako kilpailun päätteeksi (Arvio klo 18.30)
    • 21.00               JATKOT Ravintola KUNKUSSA

    Ennakkoliput jatkoille Ravintola Kunkkuun tästä linkistä.

    Watercross-kilpailuissa aikataulut ovat suuntaa-antavia. Päivän pituuteen vaikuttaa merkittävissä määrin päivän aikana tapahtuvien upotusten määrä. Järjestäjä tekee parhaansa noudattaakseen ennalta ilmoitettua aikataulua. Järjestäjä pidättää kuitenkin oikeuden merkittäviinkin aikataulumuutoksiin.

OSALLISTUJALISTA

Viimeisin päivitys 20.7.2021 klo 19.30
84Pekka JuujärviLaMKSki-Doo
23Aki PesonenYLMSki-Doo
15Pasi LeivoYLMSki-Doo
34Johan WikströmSWEArctic Cat
70Samuel KeränenTorMKPolaris
91Jani TryykiTorMKSki-Doo
199Tero KuivalainenLaMKLynx
245Jesse HottinenKMKSki-Doo
277Tommi NieminenYLMSki-Doo
313Aleksi RehuVRCSki-Doo
666Niillas-Jovnna LänsmanNORPolaris
998Ossi KiviniemiYLMLynx
5Joni BehmI-SMoKeArctic Cat
11Tuomas LappalainenYLMLynx
17Teemu AaltoISKPolaris
20Jarmo KiveläPCMKSki-Doo
22Pertti NättiläEtMKPolaris
31Markku LiukkoHeinMKLynx
33Hannu HärkönenTaiKeSki-Doo
40Jaakko PetäjämaaTorMKSki-Doo
48Olli TaipaleOSMKPolaris
86Riku PaloSodMKPolaris
87Niklas KyrönniemiPeMKLynx
95Niko KlasilaISKPolaris
114Juho RantakokkoEtMKSki-Doo
254Miika TiiroISKSki-Doo
320Kristian MustonenLaMKSki-Doo
717Pekka PlantingTorMKSki-Doo
720Miikka JesiöjärviKiMKSki-Doo
878Jaakko Niemi-KorpiHjMkSki-Doo
1Onni KlasilaSodMKPolaris
9Lassi PartanenSoMoKeSki-Doo
12Pasi KiveläKeMotPolaris
25Mikko HämäläinenI-SMoKeArctic Cat
26Jussi SilvennoinenTensPolaris
52Aki ValtonenI-SMoKePolaris
71Roni AaltoISKPolaris
83Robert JokiSWEArctic Cat
97Matti KurttilaKaMKLynx
99Kalle KlasilaSodMKPolaris
101Teemu TirkkonenIMKSki-Doo
103Toni BerangerIMKSki-Doo
139Lasse PuoskariOSMKPolaris
171Roope AaltoISKPolaris
193Markus KunnariLaMKSki-Doo
253Santtu AaltoISKArctic Cat
377Matti MartinSodMKSki-Doo
425Ole Mahtte HettaEtMKLynx
492Leevi SaukkonenKaMKPolaris
665Janne PinoniemiKaMKLynx
925Aleksi NiskanenY-SMKSki-Doo

KILPAILIJAINFO

Viimeisin päivitys 20.7.2021 klo 18.30
  • Aikataulu:

    • 8.00-9.30      Ilmoittautuminen & Katsastus
    • 9.30-10.00     Ohjaajakokous
    • 10.00-11.00   Vapaat harjoitukset
    • 12.00-13.30   Karsintakierros 1
    • 14.00-15.30   Karsintakierros 2
    • 17.30              Finaalit
    • Palkintojenjako kilpailun päätteeksi (Arvio klo 18.30)
  • Palkinnot:

    • Open:
      • 1. sija, 1200 € + MSP Pikateltta (á 300 €) + Watercross W-kiertopalkinto
      • 2. sija, 600 €
      • 3. sija, 300 €
    • Semi Pro:
      • 1. sija, 300 € + MSP Pikateltta (á 300 €)
      • 2. sija, 200 €
      • 3. sija, 100 €
    • Harraste:
      • 1. sija, 150 € + MSP Pikateltta (á 300 €)
      • 2. sija, 100 €
      • 3. sija, 50 €
    • Muut palkinnot: